16 kwietnia, 2024

Rodzaje implantów zębowych – jaki implant zęba wybrać?

2 min read

Wybór implantów to poważna decyzja. Efekt wizualny przeważnie jest dla większości sprawą najważniejszą, ale w rzeczywistości to tylko jedna z wielu kwestii, o które trzeba się zatroszczyć. Implanty zębów mogą różnić się także ceną i trwałością. Przeważnie wynika to z zastosowanego materiału. Poniżej sprawdzisz najważniejsze rodzaje tego rozwiązania.

Implanty zęba w Warszawie – co oferuje nowoczesna stomatologia?

Dobry implant zęba ma wyglądać w taki sposób, by osoby postronne nie mogły się domyślić, że nie mają do czynienia z prawdziwym zębem. Znaczenie ma więc:

  • kolor, jaki ma implant zęba;
  • to, w jaki sposób implanty zębowe odbijają światło;
  • kształt implantu.

Specjaliści doświadczeni w tej dziedzinie stomatologii wiedzą, jakie metody stosować, by efekt był zbieżny z naturalnym wyglądem uzębienia. Nowoczesne rozwiązania wiążą się także ze zwiększonym komfortem pacjentów. Nawet tak zaawansowane leczenie nie musi wcale wiązać się z bólem. To ważne, bo dość często można spotkać osoby, które rezygnują z implantów, bo są przekonani, że czekają ich długie, często powtarzające się i bolesne sesje u stomatologa.

Implanty stomatologiczne – jakie warianty mamy do wyboru w Warszawie?

Najprostszy podział polega na wyróżnieniu dwóch opcji. Mowa o takich rozwiązaniach jak: cyrkonowe i tytanowe implanty zębów. Starszym wariantem są implanty tytanowe. Takie rozwiązanie wyróżnia się dużą trwałością, a to wszystko za sprawą tytanu, zapewniającego konstrukcji świetną wytrzymałość mechaniczną. Metal jest koloru szarawego, co oznacza, że nie zawsze będzie optymalną opcją, szczególnie w przypadku zębów przednich. Znacznie większą elastycznością charakteryzują się na tym polu cyrkonowe implanty zębów.

W tym przypadku mamy do czynienia z kolorem, świetnie imitującym kolor zęba. Osoby, u których zastosowano właśnie tę metodę:

  • znacznie rzadziej zmagają się z problemem cofających się dziąseł;
  • nie muszą martwić się tym, że materiał ulegnie procesowi korozji;
  • nie muszą martwić się ewentualną alergią (implant tytanowy u uczulonych osób może powodować ból mięśni, wysypki oraz zmęczenie.

Jak działa mostek protetyczny?

Zdarza się, że brak wystarczająco silnej kości może utrudnić wszczepienie implantu. Wtedy najlepszą opcją będzie most protetyczny. Nazwa tego rozwiązania bezpośrednio nawiązuje do jego budowy. Opcja jest tańsza niż implant. Jeśli kość jest silna i zdrowa, zaleca się jednak zastosowanie implantów tytanowych lub cyrkonowych. Takie opcje są trwalsze, pozwalają osiągnąć idealny efekt estetyczny.

W kontekście naszego zdrowia najważniejsze jest jednak to, że dzięki nim zapobiegniemy zanikaniu kości i nie musimy ingerować w zęby otaczające ubytek. Które rozwiązanie wybrać? Wszystko jest sprawą indywidualną, dlatego każdorazowo przedsięwzięcie należy rozpocząć od konsultacji z profesjonalnym stomatologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.