12 kwietnia, 2024

Kleje do wykładzin dywanowych – charakterystyka zastosowanie

2 min read

Kleje do wykładzin dywanowych wykorzystywane są w różnych dziedzinach, co wynika z dużej uniwersalności takich produktów. Czego możemy spodziewać się po sprawdzonych opcjach? Sprawdź ten artykuł, by poznać nowoczesną stronę klejenia.

Klej do wykładzin dywanowych – co na tym polu proponują producenci?

Wybór sprawdzonego, cenionego preparatu to gwarancja solidnego klejenia. Zdecydowanie nie warto więc kupować tańszych zamienników. Jeśli sięgniemy po kleje do wykładzin profesjonalnego producenta, będziemy mogli cieszyć naprawdę solidnym i trwałym efektem. Takie rezultaty gwarantują m.in. kleje do wykładzin dywanowych SPRAY-KON.

W jakich wariantach dostępne są kleje do wykładzin?

Rozróżnienie można przeprowadzić zgodnie z różnymi kryteriami. Dość intuicyjny jest podział na produkty oferowane w zbiornikach z własnym ciśnieniem (kleje aerozolowe) oraz rozwiązania nanoszone z pomocą specjalnego pistoletu. Na szczęście nie musimy od razu na samym początku opowiadać się tylko za jedną z opcji. Kleje aerozolowe SPRAY-KON w pojemnikach ciśnieniowych dają możliwość połączenia specjalnych przedłużonych pistoletów. Odpowiednio dobrany system nanoszenia:

  • ułatwia wykonanie zadania;
  • pozwala precyzyjnie zaaplikować klej, co poprawia jakość wykonanej pracy;
  • przeciwdziała marnotrawstwu produktu, bo wykorzystujemy tylko niezbędną ilość kleju.

Kompletne systemy nanoszenia ze zbiorników ciśnieniowych oferuje m.in. 4Technik.

Co oprócz wykładzin, czyli kleje do wykładzin dywanowych w praktyce

Nowoczesne klejenie nie dotyczy jedynie wykładzin dywanowych. Propozycje cenionych producentów sprawdzą się także do klejenia paneli PCV, jak też do klejenia membran dachowych EPDM i wełny mineralnej.

Wszystkie te warianty oferują wygodne warunki pracy – bez uciążliwych zapachów, niewygodnej pozycji ułożenia ciała (nowoczesne systemy nakładania kleju) i bez czasochłonnego mycia narzędzi po zastosowaniu preparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.